10 najdroższych sneakersów na świecie.

Najbardziej poszukiwane kicksy, powstające głównie ze współpracy i pochodzące z limitowanych wydań, sprzedają się w wysokości 42 000 funtów. Odpowiada to średnio około rocznemu czynszowi za mieszkanie z dwiema sypialniami w Londynie.

Udało nam się jednak dotrzeć do listy 10 modeli, których ceny za odsprzedaż są najwyższe – według statystyk portalu StockX.

Ten gwiazdorski skład zawiera prawdziwe przedmioty kolekcjonerskie począwszy od Nike SB, ulubionych elementów popkultury, takich jak samowiążące się buty Nike Air MAG Back to the Future, a także kicksy Air Jordan zaprojektowane wraz z takimi gwiazdami muzyki jak Eminem oraz specjalną współpracę projektantów pomiędzy firmą Adidas, a Pharrellem.

Dla tych, którzy lubią swoje pieniądze wtedy gdy mogą je zobaczyć na nogach, oto 10 najdroższych kicksów, z które nadal można sobie teraz kupić.

Nike Dunk Low SB Paris – 2002

Te kicksy to dzieła sztuki same w sobie. Buty sportowe Nike Dunk Low SB Paris zawierają na sobie grafikę i kolorowe dzieła francuskiego malarza Bernarda Buffeta i zostały specjalnie wykonane na wystawę sztuki podróżniczej „White Dunk”. Sprzedawane są tylko w wybranych sklepach w Paryżu, wyprodukowano ich tylko 150 do 200 par.

Ostatnia cena na wyprzedaży? 42 103 £.

Nike Air MAG Powrót do przyszłości BTTF – 2016

Futurystyczny model butów Nike Air MAG zdobywa koronę jako najdroższe kicksy przy odsprzedaży. Możesz je rozpoznać jako replikę kultowych butów samowiążących noszonych przez Marty’ego McFly’ego w filmie Powrót do przyszłości II z 1989 roku.

W 2016 r. Wydano 89 par, które są obecnie wyceniane na 27 555 £. Buty te mają wbudowane akumulatory, świecące panele LED, świecące logo Nike i technologię adaptacyjnego sznurowania. Ponieważ ich 35. rocznica zbliża się w lipcu 2020 roku, uważamy, że jeszcze ich cena wzrośnie.

Ostatnia sprzedaż 27 555 £.

Air Jordan 4 Retro Eminem Carhartt – 2015

Air Jordan połączył siły z Eminemem i marką odzieży roboczej Carhartt, aby stworzyć tylko 10 par butów z limitowanej edycji z okazji 15-lecia albumu „The Marshall Mathers LP”. Buty te są czarne i metalicznie srebrne ze srebrnymi akcentami i znaczkiem markowym rapera z Detroit.

Ostatnia sprzedaż 24 395 £

Adidas Human Race NMD Pharrell x Chanel – 2017

Po stworzeniu limitowanej edycji 500 par, te kicksy były dostępne wyłącznie w luksusowym sklepie Chanel w sklepie koncepcyjnym Colette w Paryżu. Buty mają czarną cholewkę z białą czcionką „Pharrell” i „Chanel”. Te kicksy stały się bardziej popularne w ciągu ostatniego roku, a ich cena wzrosła z 4078 £ do 20.261 £.

Ostatnia sprzedaż 20 261 £

Nike Air Yeezy 2 Red October

Zanim powstała linia Yeezy i udane partnerstwo rapera z Adidasem, Kanye West zadebiutował linią Air Yeezy we współpracy z Nike w 2009 roku. Z dużą ilością kontrowersji i intryg otaczających model Air Yeezy 2, pojawił się  on w tej odważnej czerwonej kolorystyce. To było tak pożądane, że nawet paragony za te kicksy sprzedawane były za ponad 500 USD.

Ostatnia sprzedaż 18 807 £

Air Jordan 4 Retro Eminem Encore 2017

Nic dziwnego, że te buty – jeden z najbardziej ekskluzywnych i najrzadszych, jakie kiedykolwiek stworzono, a tylko 23 pary zostały upublicznione – mają wysoką cenę odsprzedaży. Kolorystyka czerpie inspirację z okładki albumu Encore 2004 Eminema z niebieskim zamszem i szarymi, czarnymi i czerwonymi detalami.

Ostatnia sprzedaż 17 020 £

Air Jordan 11 Retro Premium Derek Jeter

Były zawodowy gracz baseballu stał się biznesmenem, a potem połączył siły z Air Jordan, aby stworzyć najlepsze sneakersy ever. Te fenomenalne buty sportowe mają niebieski odcień Yankee, zamszową tkaninę i numer jersey Jetera wyszyty na pięcie każdego buta

Ostatnia sprzedaż 14 797 £

Nike Air Back To The Future BTTF – 2011

Jest to wcześniejsza iteracja sneakersów Back To The Future, której w 2011 roku wydano 1500 par w limitowanej edycji. W ramach kampanii Back 4 The Future sprzedano jej kolejne 10 par na aukcjach na żywo na całym świecie, z których dochód trafił do The Michael J. Fox Foundation for Parkinson’s Research.

Buty zostały opisane przez Nike jako „precyzyjne repliki… aż po kontury cholewki, świecący panel LED i elektroluminescencyjne NIKE na pasku”, ale… nie mają systemu sznurowania.

Ostatnia sprzedaż 13 778 £

Air Jordan 4 Retro Undefeated 2018

Po raz pierwszy model ten zadebiutował w 2005 roku, kiedy to stworzono tylko 72 par tych butów treningowych, ale w rzeczywistości żadna z nich nigdy nie została publicznie sprzedana. Zostały one tylko przekazane rodzinie i przyjaciołom i były pierwszą współpracą między marką Jordan a firmą zewnętrzną.

Ostatnia sprzedaż 12 968 £

Nike Dunk SB Low Yellow Lobster

Tylko 34 z tych odważnych żółtych sneakersów zostało stworzonych i rozprowadzonych wśród przyjaciół i rodziny Nike SB, nigdy nie wydanych w sprzedaży detalicznej. Te super rzadkie buty sportowe to certyfikowany przedmiot kolekcjonerski, czerpiący inspirację z faktu, że znalezienie żółtego homara to rzadkość, bowiem jest taki tylko jeden na 40 milionów. Buty te są w oryginalnym kolorze złotej ochry i terra brązu.

Ostatnia sprzedaż 12 562

Bylibyście gotowi wydać tak wielkie pieniądze na buty, które mają status białego kruka? Co uważacie o przeznaczaniu tak wielkich kwot na kicksy, które prawdopodobnie finalnie zostają w domu na półce? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!